Pro dobrovolníky

Ano, je to přesně tak. Bez pomoci řady sportovních nadšenců a příznivců by skoro žádná velká sportovní akce nešla realizovat. Ať už se jedná o světová klání první velikosti v podobě olympiád, světových šampionátů nebo o celorepublikové soutěže. A nejinak tomu je na větších regionálních akcích.  Organizátoři „Benešovského Běžeckého Festivalu“ sestavují pořadatelský tým, který bude čítat 60-70 pomocníků. Pomoc přislíbila řada kamarádů, i přesto se na řadu pozic hledají další dobrovolníci, kteří by chtěli být „u toho“. Nejen, že se právě rodí nový běžecký závod, ale zároveň sportovní projekt, který odstartoval už v dubnu letošního roku. Vyvrcholení by mělo přijít 21. září.

Být přímo v dění a pomoci jak závodníkům, tak divákům může být velkým zážitkem. Věříme, že se rodí akce, která se stane za pár let tradicí. Samotní aktéři závodu jistě taktéž ocení tuto iniciativu, protože i oni dobře vědí, že bez dobrých a nadšených pořadatelských týmů by neměli kde závodit.

 

Množství pozic, které je potřebné zajistit, je nemálo - příprava trasy, na trase v den závodu, při registraci, občerstvení, rozdávání účastnických medailí, vyhlášení, atd…

Proto se pořadatelé akce obracejí na zájemce o pomoc při přípravách a realizaci závodu.  Dobrovolníky žádají, aby se hlásili nejpozději do 10. září na e-mail info@benesov-beh.cz . Je třeba uvést svůj telefonický a emailový kontakt a velikost trička. Nejpozději do 2-3 dnů bude zaslána odpověď.

 

Každý dobrovolník, který se stane součástí pořadatelského týmu, získá několik bonusů. Obdrží tričko s motivy „Benešovského Běžeckého Festivalu“, součástí je taktéž zajištění stravy a další drobné bonusy. Pořadatelé by taktéž rádi po skončení běhů uskutečnili hromadné setkání s občerstvením, pojaté jako přátelské setkání běžců, dobrovolníků i fanoušků, kde bude každý moci přispět svými názory a posunout tak celý Festival o krok dál.

 

Máte-li chuť přispět k realizaci nové ojedinělé sportovní akce v centru Benešova, jste srdečně zváni do týmu. Vaši snahu uvítají nejen pořadatelé, ale bezpochyby i samotní aktéři běhů.

 

Organizační tým Benešovského Běžeckého Festivalu