Atletický stadion uvítal účastníky Benešovského Běžeckého Festivalu

Pátek, Září 24, 2021

Benešovský sport zažil ve třetím zářijovém týdnu historickou premiéru. I takto by se dal zhodnotit  8. ročník Benešovského Běžeckého Festivalu (BBF). Tradiční akce měla na programu 15. a 16.9. Atletickou všestrannost dětí ZŠ a v neděli 19.9. tradiční program BBF. Nově se vše odehrálo na novém Městském atletickém stadionu ( MAS)  v Benešově. Sen všech Benešáků a podporovatelů  BBF od roku 2014 o propojení běhání s atletikou na novém atletickém stadionu se naplnil!

Atletická všestrannost žáků ZŠ okresu Benešov

Ve dnech 15. a 16.9 proběhly soutěže v Atletické všestrannosti žáků ZŠ. Celkem téměř 300 mladých sportovců soutěžilo v atletických disciplínách ( skok do dálky, sprinty, vytrvalostní běhy, hod koulí a míčkem ). Byli jsme svědky bojovných a hodnotných výkonů žáků z 12-ti základních škol okresu Benešov. Atletický čtyřboj  8.-9. tříd vyhráli děvčata ZŠ Dukelská Benešov a chlapci ZŠ Týnec nad Sázavou. Mladší žáci byli hodnoceni idividuálně.

Benešovská juniorka s VZP ČR a Rodinné štafety Zahradní techniky DVOŘÁK

Dopolední program v neděli 19.9. patřil  dětem a jejich rodičům. Běhalo se na atletické dráze od 60 do 1500m. Všichni mladí sportovci bojovali, na co jim jejich síly stačily.  Mimo jiné jsme viděli  pěkné výkony a vítězství  Báry Vynšové na 200m, Sebastiana Wollera na 400m a Ivana Brožíka na 800m. Ceny do soutěží  věnovala VZP ČR, partner Benešovské juniorky. Vítězové všech 14 kategorií si odnesli poukaz na karton zmrzliny od benešovského výrobce PINKO.  Rodiče s dětmi si náramně užili Rodinné štafety na 3x400 m. Vítězem závodu se stala trojice rodiny Šťastných ze Senohrab před benešovskými kluky Stožických. Na závěr bylo vylosováno 5 štafet, které obdržely ceny partnera akce Zahradní technika DVOŘÁK v hodnotě 5000,-Kč. Celkem se juniorky a štafet zúčastnilo 400 sportovců.

Slavnostní otevření Městského atletického stadionu s exhibicí mladých atletů Atletiky Benešov

V 11 hodin za účasti vedení města Benešov v čele se starostou Jaroslavem Hlavničkou a radních Středočeského kraje došlo ke slavnostnímu otevření Městského atletického stadionu. Poté následovalo představení mladých nadějí Atletiky Benešov na překážkách a ve štafetách.

Charitativní běh pro Adámka Hrdého, celkem bylo vybráno 59 000,-Kč

Odpolední blok programu zahájil Charitativní, nesoutěžní běh pro Adámka Hrdého na 800m. Skvělá účast 180 běžců byla znásobena i celkovým výtěžkem ze startovného a sbírky, která činí téměř 59 000,-Kč. Charita je a bude fenoménem BBF, za osm ročníků se vybralo již téměř 300 tisíc Kč. Velký dík patří všem běžcům a dárcům!  Velmi hodnotná je spolupráce pořadatelů BBF s Nadačním fondem Zlatá hvězda a Ranou péčí Tloskov!

SUBARU Benešovská trojka

Pro vytrvalce na kratší trati byla nově vypsána Benešovská trojka. Na novém okruhu v okrajové části Benešova se startem a cílem na Atletickém stadionu. Nejlepší z mužů byl  Vojta Svoboda ze Senohrab, druhý domácí Pepa Šinágl. V ženách zvítězila Aneta Kučerová z Atletiky Benešov.

Hlavní závod na 10 km a štafety na 4x 2,5 km byli vyvrcholením BBF

Ve 13,45 hodin odstartoval starosta Benešova Jaroslav Hlavnička hlavní závod na 10 km ( 4x nový 2,5 km okruh). Spolu s desítkou proběhl závod 4členných štafet. Jednotlivci soutěžili v 9-ti věkových kategoriích. Vítězem se stal Janis Mach z Dukly Praha za rovných 33,00 minut a v ženách vyhrála Kateřina Dubjáková ze Zruče. Štafetu ovládla sestava L. Balata, Z. Šedivý, M. Šedivá, A. Konopiský. V tradičním souboji týmů zvítězili  Podblaničtí rytíři. Celkem se vytrvaleckých tratí zúčastnilo 250 závodníků.

Pestrý doprovodný program v rytmu bubnů skupiny Líšamanů

Mimo závodů si mohli účastníci BBF vyzkoušet různé atletické disciplíny, byly připraveny výtvarné dílničky, hlídáček pro děti, stánek VZP ČR, zmrzliny PINKO a angličtiny pro děti Helen Doron. Vrcholem byli vstupy bubeníků skupiny Líšamani. Zájmu se těšila i prohlídka atletického tunelu. Poděkování patří všem, co nám BBF zpestřili a vydrželi na svých stanovištích.

Premiéra se vydařila, spolupráce sportovců a vedení města přinesla velký úspěch, navažme na ní

BBF 2021 se vydařil, skvělá byla celková  účast 1100 sportovců, atletický stadion je otevřený pro všechny příznivce a sportovce. Děkujeme všem sportovcům a jejich rodičům, pořadatelům za jejich pomoc a srdce, partnerům akce za jejich dlouhodobou podporu. Spolupráce sportovců s vedením města se v Benešově podařila a je velkým závazkem pro všechny zúčastněné, aby Atletický stadion byl hojně využíván všemi sportovci, aby fanoušci měli možnost vidět tréninky i závody!  Už nyní se těšíme na 9. ročník BBF v září 2022.

Je to v rukou nás všech Benešáků a pojďme pracovat za další nové cíle !!  Atletika je pro všechny!