Společné výběhy v konopišťském parku pro veřejnost i letos

2017

Změna místa srazu na veřejné výběhy/y

Od září 2017 se sraz na společné výběhy posouvají na hráz rybníka v Konopišti. Výběhy se budou konat po celý rok.

Nadále platí úterý 18,30. Doporučujeme už brát čelovku

 

 

2016

Září 2016 - nyní od 18:30

Již tři roky se pravidelně od dubna scházejí příznivci běhání v úterý v Konopišti na pravidelných výbězích.

Jde nejen o zvýšení kondice, ale také k podchycení nových zájemců o běhání a předání informací jak správně se rozcvičit a jak správně běhat, trénovat.

Společné běhání navíc z individuálního sportu dělá trochu i kolektivní sport. A jak se ukázalo, vytvořila se zde fajn parta lidí, kteří koncem roku 2014 založili Benešovský běžecký klub. Ten dnes čítá cca 40 členů a nabírá další.

V minulých dvou letech se výrazně zvýšil počet účastníků výběhů. Někdy dokonce se pohyboval okolo 25-30.

První trénink se koná v úterý 5.4. a sraz bude v 19 hod u vstupu do zámeckého parku za hlavní silnicí (směrem od tenisových kurtů a fotbalového stadionu).

Tréninky budou probíhat od dubna do června, dále pak v září a říjnu. Ti, kteří vydrží, mohou vyrážet s čelovkami i v dalších měsících. Ale v říjnu se zřejmě posune i čas začátku tréninků. Informace budou na www.

Tréninky povedou běžci z Benešovského běžeckého klubu Matyáš Pokorný, Jakub Kouklík, Karel Pelikán a Jan Šíma.

Zveme především nové zájemce o běhání. Neváhejte a přijďte se proběhnout s partou společně naladěných lidí!

V případě dotazu pište na info@benesov-beh.cz . Tel. 602 160 279 /K.Pelikán/.

 

2015

Po loňské vydařené premiéře veřejných tréninků v příjemném prostředí areálu Konopiště pod vedením Matyáše Pokorného a jeho otce Miroslava se budou výběhy konat i tento rok. Opět se bude jednat o každé úterý od 19:00 se srazem u hlavní brány do zámeckého parku (naproti ulici Spartakiádní). Začínáme 7. dubna a pokračujeme až do letních prázdnin. Od září znovu navážeme, abychom byli připraveni na běžecký vrchol podzimu pro místní atlety, Benešovský Běžecký Festival 13.9. Společné setkávání bude navazovat i na podzim.

Novinkou pro letošek je vytvoření dvou výkonnostních skupin, pomalejších a rychlejších běžců. Trenérský tým dále posiluje o Jakuba Kouklíka a Karla Pelikána. Program zahrnuje rozklusání, protažení, speciální běžecká cvičení a následný běh/trénink. V plánu jsou i pravidelné dobrovolné měřené testy kolem rybníka pro zjištění růstu výkonnosti. Možná je dále konzultace osobních tréninkových plánů. Výběhy jsou určeny pro všechny běžce i jiné sportovce z Benešovska a okolí. Doufáme, že účast bude alespoň stejně tak hojná jako v roce 2014.

Od května tréninky i ve středu s Vandou Kadeřábkovou - Březinovou

Spolupráci pořadatelé BBF navázali také s trenérkou a propagátorkou běhání Vandou Kadeřábkovou - BřezinovouVanda byla po několik let jednou z trenérů pražského PIM klubu (dnes Run Czech), pravidelně vedla jednu z jeho skupin na pražském Vítkově. Je trenérkou atletiky 2.tridy u ČAS. Můžete ji znát nejen jako aktivní běžkyni na všech tratích od sprintu po maraton, ale i jako autorku mnoha článků z časopisu Run i z běžeckých serverů.  

Středeční tréninky budou zaměřené vice na běžeckou techniku a speciální běžecká a odrazová cvičení, a v neposlední řadě i důležitá kompenzační cvičení. V těchto typech tréninku obvykle nepoběžíme nijak daleko ani příliš rychle, mohou zde proto běžet společně běžci i běžkyně pomalejší i rychlíci, začátečníci i pokročilejší. Nikomu neutečemeJ

Středeční tréninky by měly začátek na stejném místě a ve stejnou dobu – tedy Konopiště (vstup za bránou u silnice na Prahu a Č.Budějovice), 19 hod.POZOR – pouze 13.5. trénink nebude. Trenérka bude na závodech v Německu.  Věříme, že nová trenérská posila velmi dobře doplní tým běžců, kteří vedou zájemce o běhání.

 

2014

Veřejné běžecké tréninky v Konopišti s Matyášem Pokorným

 • od dubna do října 2014 každé úterý od 18 hodin
 • sraz v 19 hod v Konopišti u vstupu do zámeckého parku za hlavní silnicí (možnost zaparkovat na parkovišti u tenisových kurtů) tréninky jsou určené pro širokou veřejnost různé výkonnosti
 • jde zároveň o spojování běžecké komunity na okrese Benešov
 • trénink zahrnuje základní běžeckou průpravu (rozklusání, strečink, běžecká abeceda)
 • v plánu pro letošní rok jsou i dobrovolné měřené testy okolo rybníka v Konopišti
 • slosování účastníků tréninků – proběhne 21. 9. při závodě (čím více účastí, tím větší šance na výhru)
 • tréninky vede úspěšný benešovský běžec Matyáš Pokorný spolu s otcem Miroslavem Pokorným

Úspěchy Matyáše Pokorného:

 •         5. místo v kat (33. celkově - 1860 běžců). – Běchovice 2013  - 33:56 min
 •         2. místo – Konopišťská desítka 2013
 •         vítěz Novoročního běhu v Konopišti 2014
 •         řada umístění na pódiu na dalších závodech