Veřejné běžecké tréninky na Konopišti – účast stoupá

Neděle, Duben 27, 2014

Veřejné běžecké tréninky s Matyášem Pokorným v konopišťském parku se rozeběhly dobře. Na čtvrtém tréninku v dubnu se sešlo přes 20 běžců všech věkových kategorií, což je oproti loňsku značný nárůst. V parku ale byla v té době vidět řada dalších běžců.

Veřejné běžecké tréninky v Konopišti se konají od dubna do června. Pokračovat budou v září a věříme, že se bude běhat i v říjnu. Běhá se každé úterý od 19 hodin. Sraz je u vstupu do zámeckého parku za hlavní silnicí (možnost zaparkovat na parkovišti u tenisových kurtů). Tréninky jsou určeny pro širokou veřejnost různé výkonnosti. Jde zároveň o spojování běžecké komunity na okrese Benešov.

Trénink zahrnuje základní běžeckou průpravu (rozklusání, strečink, běžecká abeceda), v plánu pro letošní rok jsou i dobrovolné měřené testy okolo rybníka v Konopišti. Tréninky vede úspěšný benešovský běžec Matyáš Pokorný spolu s otcem Miroslavem Pokorným.

Veřejné tréninky se konají v rámci prvního ročníku BENEŠOVSKÉHO BĚŽECKÉHO FESTIVALU, který se uskuteční 21. září v Benešově u Prahy. Jeho součástí bude šest závodů, z nichž si bude moci vybrat každý, od dětí počínaje, přes rekreační až po výkonnostní běžce. Hlavní závod – „Benešovská desítka“ – je součástí seriálu Běžec Podblanicka. Start a cíl bude na Masarykově náměstí a jde o první sportovní akci pro širokou veřejnost, která se uskuteční v centru města. Podrobnosti jsou na www.benesov-beh.cz.

Luděk Procházka

Fotografie pod článkem: