První měření sil na veřejném tréninku

Středa, Květen 21, 2014

Šestý veřejný běžecký trénink pod vedením Matyáše Pokorného poodhalil poprvé úroveň a rychlost některých běžců.

Po úvodním zahřátí a protažení „u medvěda“ se početná skupina přesunula ke Konopišťskému rybníku, kde došlo k historicky prvnímu měření sil mezi houževnatými účastníky tréninků. Cíl byl jasný. Uběhnout 1 „rybníkový okruh“ (cca 2,7 km) rychleji než ostatní a porovnat s nimi své schopnosti.  Z 10 mužů proběhl cílem nejrychleji Jakub Kouklík (viz foto) s nadějným časem 9:26 minut. Šest vteřin chybělo Karlovi Pelikánovi na dotažení a musel se tak spokojit s druhou pozicí, kterou si zajistil před bronzovým Pavlem Havlíkem (10:27 minut). Z žen doběhla jako první Martina Žabová (11:32 minut), která dýchala celý okruh na záda Matějovi Svejkovskému až do cíle. Minutu a půl za Martinou prosvištěla cílem druhá žena Anna Bártová (12:59 minut). Všichni měření borci se vešli (ve zdraví a plni běžeckého entuziazmu) do 15:42 minut!

Závodní odhodlání sršelo i z nadšených mladých běžců, kteří absolvovali měření úseku dlouhého 1 km. Časem 4:16 zazářila Danielka, která jen o pár vteřin předběhla Lukáška. Významné prvenství si udržují dvě aktivní mladé sporťandy Anička Bártová a Julie Michálková, které mají na docházkovém listu veřejného tréninku nulovou absenci.

O oblíbenosti úterních veřejných běžeckých tréninků není pochyb. Za vše mluví stále se zvyšující návštěvnost, která aktuálně eviduje 41 běžců a běžkyň!  

 

Autor článku: Martina Žabová