Na co se můžete těšit při Benešovském Běžeckém Festivalu 2021

Pátek, Září 17, 2021

8. ročník zářijové akce ( neděle 19.9.) nabídne účastníkům a jejich doprovodům tradiční závody počínaje Benešovskou Juniorkou s VZP ČR, SUBARU Benešovská trojka na 3 km, charitativní běh (nesoutěžní) pro Adámka na 800m, hlavní závod na 10 km ( 4x2,5km okruh). Propozice na www.benesov-beh.cz.

Celá akce proběhne letos NOVĚ na ATLETICKÉM STADIONU V BENEŠOVĚ (vedle zimního stadionu), ul. Hráského !!!

Mimořádnou a historickou událostí BBF bude otevření Městského atletického stadionu (MAS) v Benešově !

V 11 hodin bude MAS slavnostně otevřen za účasti zástupců města Benešov a široké benešovské veřejnosti . Pro sport v Benešově je to velký splněný sen. Na otevření naváže v 11,15 hodin exhibice mladých benešovských atletů.

 

Rodiny s dětmi si užijí štafetu 3x400m na atletickém oválu.

Akce začíná v 8,30 hodin individuálními závody Benešovské Juniorky s VZP ČR, poté v 10,45 hodin dostanou příležitost rodiče s dětmi při startu Rodinné štafety Zahradní techniky DVOŘÁK na 3x 400m. Vedle vítězných štafet, vylosujeme dalších 5 štafet, které obdrží hodnotné ceny od partnera závodu, Zahradní technika DVOŘÁK Benešov v celkové výši 5000,-Kč.

 

Charitativní běh pro Adámka na 800m – 2 okruhy na atletickém oválu

Návštěvníci BBF by si neměli nechat ujít nesoutěžní charitativní běh pro Adámka na 800 m. Uběhnout či ujít tuto trasu zvládne každý…. Charitativní běh je každoročně fenoménem BBF. Loni se vybralo v běhu pro Rozárku téměř 40 500,-Kč. Významnými partnery jsou již tradičně nadační fond Zlatá hvězda a Raná péče Tloskov.

 

Partnerem akce je nově společnost PINKO, benešovský výrobce zmrzliny

V průběhu akce najdete stánek výrobce benešovské zmrzliny PINKO. Vítězové všech 14 kategorií v závodech Benešovské juniorky s VZP ČR dostanou poukaz na odběr kartonu zmrzliny v prodejně PINKO v Benešově.

 

Pestrý doprovodný program

Můžete vyzkoušet atletické disciplíny s Atletikou Benešov, výtvarné dílničky s DDM Benešov. O děti sportujících rodičů bude postaráno v hlídačku Atletiky Benešov. Stánek na akci bude mít Helen Doron – angličtina pro děti. Na akci najdete stánek partnera závodu VZP ČR.

 

BBF v rytmu bubnů!!

Vrcholem programu bude skupina „Líšamanů“ nenechte si ujít skupinu bubeníků a bubenic!!

 

Hlavní závod na 10 km a bude vyvrcholením BBF včetně štafet na 4x2,5 km

Benešovská desítka se uskuteční na zbrusu novém 2,5 km okruhu se startem a cílem na atletickém stadionu. Štafety na 4x2,5 km odstartují společně s hlavním závodem v 13,45 hodin.

Kromě individuálních výkonů se můžete těšit na závod měst. Benešov, Vlašim, Senohraby, Týnec n./S. vysílají do boje 10 ti členné běžecké týmy.

 

Objevte sportovní areál Sladovka – skvělou odpočinkovou zónu

Atletický stadion je součástí sportovního areálu Sladovka. Během akce si můžete vyzkoušet workoutové hřiště , ti, co budou mít s sebou kolo nebo koloběžku mohou vyzkoušet pumptrak a dalším zpestřením může být návštěva koupadel se skvělou, čistou vodou. Teplota vody je nyní kolem 17 stupňů, tedy vhodná pro otužilejší plavce.

 

Informace o možnosti parkování - vhodné je parkoviště u plaveckého bazénu

Těm, kdo dojedou na BBF automobilem doporučujeme zaparkovat na parkovišti u plaveckého bazénu v Černoleské ulici ! V okolí atletického a zimního stadionu nebude parkování možné !

 

BBF 2021 nabídne všem množství sportu i zábavy. Takže se neváhejte přihlašovat především do štafetových závodů. Registrovat se můžete ještě i na místě 19.9., v den závodu. Kancelář závodu je otevřena od 7,30 hodin přímo na atletickém stadionu.

 

Pořadatelé se těší na setkání s Vámi!