Horolezec Radek Jaroš hostem akce „ Běžecký víkend na Konopišti“ 11.-12.6.2022. Nenechte si ujít setkání s držitelem Koruny Himálaje!

Středa, Květen 25, 2022

Červnové běhání v Konopišti a zámeckém parku má svou letitou tradici.

Letos je na programu SUBARU Konopišťský půlmaraton v sobotu 11.6., který odstartuje od přírodního divadla v 10 hodin. Podle věku jsou vypsány 4 kategorie mužů a 3 kategorie žen.

V absolutním pořadí jsou pro prvních 5 mužů i 5 žen připraveny finanční odměny. Každý předem přihlášený běžec dostane účastnickou medaili. 3 vylosovaní běžci získají víkend s vozidlem SUBARU zdarma.
Hlavním partnerem závodu je společnost SUBARU Sedlčany. Akci pořádá Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM ve spolupráci s Atletikou Benešov a Benešovským běžeckým klubem.

Zveme všechny běžce, ale i pěší a cyklisty k absolvování zážitkové trasy 21,1 km v rámci sportovních tréninků či rodinných výletů. Trasu můžete najít na www.benesov-beh.cz Mapa trati je trvale umístěna i na parkovišti „Pod hrází“. Letáček k akci včetně trasy Vám poskytne obsluha parkoviště ! Užijte si trasu a buďte ohleduplní ke krásné přírodě !

V neděli 12.6. od 9 hodin pokračujeme tradičním programem Konopišťské 10. Dopoledne patří dětem a mládeži. Celkem 8 věkových kategorií nabízí BTNZ Konopišťská běžecká juniorka pro děti a mládež od 2 do 18 let. Lidový běh na 3,2 km pod názvem Běh „Buď fit“ je vypsán pro muže a ženy bez rozdílu věku. Hlavní závod Konopišťská 10 s VZP startuje ve 12 hodin. Závodí se v 5 mužských a 4 ženských kategoriích. Trasa vede kolem rybníka a běží se 3 okruhy prodloužené k Růžové zahradě a o divácky atraktivní smyčku přes přírodní divadlo. Součástí hlavního závodu je závod 3 členných štafet ( mužská, ženská , smíšená) na 3x3,3 km .

Finanční odměny v absolutním pořadí K10 s VZP pro 3 muže a 3 ženy. Výzvou je prémie za překonání traťových rekordů ! Rekordy drží Jiří Miler z roku 2001 ( 31:37) a Olga Firstová z roku 2008 (36:27). Kdo je překoná ??

Hostem nedělního programu je horolezec Radek Jaroš : www.radekjaros.cz.
Vše na www.benesov-beh.cz. Přihlášky na www.sport-reg.cz !!!
Těšíme se na Vás na Konopišti 11.-12.6.2022
Pořadatelé K21 a K10