Charitativní běh pro Matyáška Kolmana se vydařil

Čtvrtek, Listopad 30, 2017

Benešovský Běžecký Festival (BBF) nabízí pro všechny příznivce běhu rozmanitý program. Na své si přijdou,  i příznivci myšlenky „Sportuj a pomáhej“. Letos běželi pro malého Matyáše Kolmana. Charitativní běh má v tomto běžeckém festivalu tradici. Je podporován nejen sportovci, ale i rodinami a také účastníky s handicapem. Na startu charitativního běhu se sešlo 100 běžců, mezi nimi i host BBF  Zbyněk Švehla – triatlonista na vozíku. Tato osobnost je vzorem pro všechny lidi, protože svou velkou pílí a odhodlaností již třikrát absolvoval Ironmana.

Na startu uvítala běžce také maminka malého Matyáška, která všem poděkovala za účast a popřála dobrý start. Samotný Matyášek je roční chlapec, který má s rozštěpem páteře a hydrocefalem omezené možnosti a i přesto se dokáže usmát!

V letošním roce je Charitativní běh také významný tím, že se pro uskutečnění dobré věci rozšířil tým partnerů, kterými jsou Raná péče Centrum sociálních služeb Tloskov a Nadační fond Zlatá hvězda Benešov. Raná péče již Matyáška podporovala před BBF a bude mu v jeho vývoji a poskytování sociálních služeb pomáhat i v dalších letech. Druhý partner podpořil Matyáška nejen svojí účastí ve stánku, ale dále pokračuje veřejnou sbírkou (zapečetěné kasičky), která bude ukončena v prosinci. Výtěžek ze sbírky bude poskytnut pro nákup kompenzačních a zdravotních pomůcek, které Matyášek potřebuje pro svůj rozvoj a usnadní též péči jeho rodičům.

Malého Matyáška výrazně podpořili i běžci obou týmů DERBY Benešov – Vlašim.  Za celý Benešovský Běžecký Festival se podařilo vybrat nádhernou částku 23.720 Kč. Teď již víme, že maminka využije částku na nákup rehabilitačního stolu, aby mohla s Matyáškem intenzivně cvičit podle metody  MUDr. Vojty.

Děkujeme všem účastníkům za podporu potřebnému a věříme, že pomoc Matyáškovi Charitativním během nekončí.

Tomáš Pánek za tým pořadatelů BBF