Běžci z Benešova válí i na triatlonech – 5. místo v Mělníku pro Jakuba Kouklíka

Středa, Srpen 3, 2016

23. července se v Mělníku konal další díl Českého poháru v triatlonu a v rámci závodu se uskutečnili otevřený závod „SPECIALIZED OPEN Mělník“, kde se účastnilo sedm desítek příznivců triatlonu.  Na start se postavili i tři zástupci Benešovského běžeckého klubu. Po slabším plavání začali stíhat vedoucí závodníky na kole a zejména v běhu. Dopředu se výrazně právě díky třetímu nejlepšímu běhu posunul Jakub Kouklík a celkově skončil na skvělém 5.místě a dokonce 3. v kategorii. 21. celkově /5.v kat./ dokončil TT Luděk Procházka a 39. Luděk Procházka ml., kterému pomohl také 15-tý čas v běhu.

Triatlon jak se ukazuje zkouší více běžců z benešovského klubu a velmi úspěšně – Lenka Šináglová vyhrála svojí kat. a celkově skončila na 5.místě v ženách a posty nejvyšší mezi žáky na Českých pohárech bojuje Daniela Radová.

Možná nastává doba, kdy se zase ve výsledcích triatlonů začne objevovat častěji v kolonkách „Benešov“, což by bylo dobře. Triatlon v Benešově a Konopišti měl velkou tradici.