Benešovský běžecký klub slaví úspěchy a je vidět

Neděle, Březen 27, 2016

Skupina příznivců běhu, která běhá pod „Benešovským běžeckým klubem“ postupně narůstá a už nyní sdružuje 40 běžců všech věkových kategorií.

Po úspěchu a prvenství na Novoročním běhu si Matyáš Pokorný doběhl pro celkové 2.místo na ½ maratonu ve Vlašimi. Zimního Blaníku se letos účastnilo téměř 400 běžců. Úspěch benešáků potvrdil 9.místem Jakub Kouklík. Velmi dobře zaběhl 25. Pavel Pospíšil a 51. Jan Šíma. Na stupně vítězů ve své kat. dosáhl 3.místem v kat. nad 60 let Karel Smetana.

A dařilo se i ženám – celkově 7. místo v konkurenci 102 žen obsadila Lenka Šináglová a skončila 3. v kategorii. Pro 20.místo si doběhla Lucie Selnerová. Na startu bylo vidět i další modrožluté dresy.

Koncem února se v Čerčanech konal další závod seriálu „Běžec Podblanicka“ s názvem „Běh na

Čerčanský Chlum“. Tady menší účast benešovského týmu byla ovlivněna prázdninami. Pro celkové 8.místo ze 172 běžců si doběhl Matyáš Pokorný a pro 5. místo mezi ženami Martina Žabová.

Na počátku března řada běžců už čeká na dvě „jarní klasiky“ - Kbelskou a Pečeckou desítku, které si nenechají často ujít ani přední čeští běžci. Na prvním závodě startovalo 1457 běžců a na výborném 14. místě s časem 34:04 min doběhl Matyáš Pokorný a získal cenné skalpy další kvalitních soupeřů. Atletické závody bude běhat nyní Matyáš za Spartu Praha, kde nyní trénuje a jistě půjde nahoru jak na dráze, tak i na silnici a v terénu.

Dobrý výkon na úvod sezony podal a na 137. místě doběhl Peter Stolárik (24. v kat. 39:20), 191. Jan Šíma (40:23), 205. Karel Pelikán (40:49), 423. Luděk Procházka (44:38), 636. Libor Tůma (48:00), 685. Matěj Svejkovský (49:16), 875. Stanislav Kouklík (51:55)

Junioři do 18 let a ženy běželi závod na 5 km. Tady si pro 21. místo ze 119 účastníků doběhl Luděk Procházka ml, na 38. místě skončil jeho bratr Lukáš.

O týden později v Pečkách se na start závodu, kde si mnozí běhají osobní rekordy, postavilo 975 běžců. O kvalitě hovoří účast našeho maratonského olympionika Jana Kreisingera. Nechyběl ani Petr Pechek, Vít Pavlišta nebo Pavel Dymák. Závod ale ovládli dva afričtí běžci. Vítěz měl skvělý čas 29:11 min.

Benešáci tentokrát byli bez hlavních opor Pokorného, Kouklíka, Stolárika, ale i tak si mnozí zaběhli dobře a vytvořili si osobní rekordy. Umístění členů BBK – 180. Karel Pelikán (39:44), 194. Jan Šíma (40:06), 327. Luděk Procházka (43:29), 499. Matěj Svejkovský (47:23), 512. Karel Smetana (11. v kat., 47:36), 520. Libor Tůma (47:36), 536. Luděk Procházka ml. (48:15). Pro posledního jmenovaného to byla první desítka.

Tým ve složení Pelikán, Šíma, Procházka doplněný o Radku Fafejtovou z Prahy skončil v soutěži týmů na 12. místě.

Velký úspěch zaznamenal Peter Stolárik, když na závodě „CRAFT RUNGO Běh přes ty tydýty“ zvítězil v kat. nad 40 let a celkově doběhl na skvělé 5. pozici ze 478 účastníků.

A nelze zapomenout i na trochu jiný běžecký úspěch členky BBK Daniely Radové, která skončila na

6. místě na MČR v běhu na lyžích (kat.11-12 let), byť na sněhu reprezentuje barvy Vimperku. Odjela celkem 13 závodů a 6x se umístila na podium. Jistě trénink na sněhu zúročí brzo i v běhu, na kole nebo triatlonu.